Jump to ratings and reviews
Rate this book

Sex and Social Media

Rate this book
Sex on and with social media is often construed as deviant, risky, or something only teenagers do because they don’t know better. Yet, academic scholarship has shown that sex on/with social media can allow people to create and playfully experiment with their identities; build meaningful relationships; accept themselves or build communities. 

This book brings the multiplicity and richness of sexual practices on, with, and around social media to a curious, intelligent lay reader, and highlights the discrepancy between the media headlines (people fearing it) and what popular Google searches show (people wanting it).

The authors describe how social media has changed and shaped sex; address the common misconceptions about socially mediated sex; explain the spaces where social media sex happens, and the practices that count as social media sex. 

Chapters examine the main misconceptions and anxieties pertaining to socially mediated sex; explore how sexual social media practices are part of our identity; look at it as a communal/ group phenomenon; and analyse social media platforms as the intermediaries and infrastructures shaping and constraining sex. 

It offers an academically informed, critical but accessible discussion on sex and sexuality on and with social media.

196 pages, Kindle Edition

Published July 10, 2020

Loading interface...
Loading interface...

About the author

Katrin Tiidenberg

8 books3 followers

Ratings & Reviews

What do you think?
Rate this book

Friends & Following

Create a free account to discover what your friends think of this book!

Community Reviews

5 stars
8 (21%)
4 stars
12 (31%)
3 stars
14 (36%)
2 stars
4 (10%)
1 star
0 (0%)
Displaying 1 - 3 of 3 reviews
Profile Image for Marko Kivimäe.
300 reviews33 followers
September 21, 2021
Autorite kohapealt laenan raamatu küljest teksti: "Katrin Tiidenberg on Tallinna Ülikooli osaluskultuuri professor. Emily van der Nagel on Austraalia Monashi ülikooli meedia-, filmi- ja ajakirjanduskooli sotsiaalmeedia lektor."

Tõsiselt huvitav raamat, läheneb "aga ma ju tean" temaatikale teaduslikult ning analüüsivalt. Üldse räägitakse siin asjadest, mida ilmselt paljud pole kunagi mõtelnud, sest "aga ma ju tean". Tуткит брат, ei tea te, st me, midagi! Juba see, mis sõna "seks" taga olla võib, on midagi märksa enamat, kui [pane siia mõni levinud arusaam voodirõõmude kohta]. Raamat katab laia valdkonna, algul loob palju tausta, seletab lahti erinevaid termineid ning paneb paika vundamendi, millele kogu raamat ehitatud on. Sest kui sotsiaalmeedia-pool on selgem valdkond ning lihtsamalt defineeritav, siis sõna "seks" on oluliselt nüansirikkam, kus skaala ühes võib olla näiteks siis see vana hea füüsiline ühtimine, teisel pool seksikad selfid, sekstimine, flirtimine.

Mõnele tahule polegi ma mõelnud. Eks muidugi olen kursis sellega, kuidas tänapäeval internetihiiud läbi sotsiaalmeediaplatvormide me elu suunavad, küll aga on huvitav ja hariv, kui autorid rahulikult tükk-tüki haaval selle osadeks võtavad, näitavad, kuidas seadusandjad, häälekad huvigrupid ning ärimehed koos äraspidiselt hirmu ja häbi dollariteks digimuundavad. Või kuidas selline täiesti tavaline ja normaalne asi, nagu seks, endiselt demoniseeritakse ning rakendatakse moraalijüngrite vankrite ette. Kuidas noorte kaitsmise sildi all surutakse meile peale sedasama häbikultust, mis läbi ajaloo on kogu aeg sugulist läbikäimist ümbritsenud. Paradoksaalsel kombel on meil vabadust teoorias enam, kui kunagi varem, teisalt ikka tahetakse suruda inimesi tagasi KKK (Kinder, Küche, Kirche) maailma, kus seks on abielus, monogaamne, misjonäriasendis ning ainult laste saamise eesmärgil valgetele heterodele.

Meediapaanika võimendab seda koos tehnoloogiapaanikaga ning tulemuseks on ülereguleeritud internet, kus endiselt ridade vahelt ja pragudest paistab seesama Harju Keskmine Kodanik (tm), kes oma salajastes fantaasiatest võib tahta olla kinni seotud, kanda beebiriideid või mängida võmmi ja politseiniku seksikat versiooni. Või siis lihtsalt tunda end teinekord vabalt ja pingevabalt natuke teiste täiskasvanutega flirtida. Näiteks oli väga huvitav koht see, kus seletati, miks täiesti tavalised heteronaised tahavad flirtida teiste naistega. Üldse mitte seksi pärast, aga lõbu, pinge ja protsessi tõttu. Mehed on need, kes tahavad pigem kiirelt kuhugi välja jõuda, ei taha kulgeda. Kui aga naine tahab rahulikku kallit ja niisama olemist, vahet pole kas päriselus või internetis, siis seda oskab paremini pakkuda teine naine.

Palju on juttu ka sellest, kuidas noortel ei lasta olla noored. Varakult tuleb peale suruda, et mobiilist tulevad kurjad pedofiilid, et seks on tabu ja tuleb üldse olla korralik. Noh, ega selles mõttes ongi kogu see maailm pagana keeruline, et internetis hiilivadki ringi kiskjad ning klassiõelt kättesaadud poolalastipilt võib minna poisteringis ringlema. Seega kindlasti on see teema taaskord detailirohkem. Küll aga kasutatakse võimumängudes noori hoopis alatult ära.

Mis on veel kurb: nagu ka muudes kohtades, siis kasutatakse seksika interneti turvaliseks loomisel napakaid ja mittetöötavaid mugavuspiiranguid, mis töötavad hästi poliitilises retoorikas, päriselus... mitte väga. Ameerikas 2018 aastal vastu võetud FOSTA-SESTA kobareelnõu (vastavalt "Victims to Fight Online Sex Trafficking Act" ja "Stop Enabling Sex Traffickers Act") näiteks olid ju üllad kavatsused piirata seksikaubandust, mis sillutasid teed põrgusse ning viisid näiteks populaarsest blogiplatvorm Tumblrist suurema osa liiklust ning turuväärtust (2013 aastal müüdi Tumblr 1.1 miljardi dollari eest, kuus aastat hiljem 3 miljoni dollari eest, suurusjärk vahet). Facebookis võib saada peale seaduse jõustumist kiirelt postitamiskeelu nibu näitamise eest. Eriti humoorikas oli Tumblri kasutustingimuste muutumise juures see, kui keelati ära "female presenting nipples", "naisenibudena esitletavad nibud", no piinlik lausa, mis konstruktsioone on välja mõeldud. Samal ajal sotsiaalmeedia ägab väärinfo, sapise kommentaariumi ning vihase kõne all, kõik on pahased ja näitavad teineteisele näpuga. Aga ei, tuleb tegeleda seksi reguleerimisega nagu viktoriaanlikul ajastul. Mis sajand meil nüüd ongi?

Igaljuhul on raamat jah sellistel teemadel. Kui ma panin kirja selle konsentraadi üsna emotsionaalsena, siis autorite keelekasutus on parasjagu teaduslik, samal ajal parajalt särtsakas ning päeva lõpuks ikkagi korralik populaarteadus, kus ma ise pidin paar terminit sõnaraamatust üle kontrollima, kuna ei mäletanud enam nii täpselt näiteks, mis näiteks "diskursus" või "stigma" on. Cis/kväär jms pidin ka meelde tuletama.

Minu silmis väga kasulik ja valik raamat, eriti neile, kelle jaoks seks ja sotsiaalmeedia kokku ei käi. Ega raamatu lugemine pruugi arvamust muuta - küll on aga võimalus, et hakatakse rohkem nägema, mis me ümber toimub, mis kogukondi on olemas. Näiteks väljaspool õdusat raamatukoide-nurka. Või äkki isegi turvalises raamatukoide maailmas? Jama lugu ju nüüd...

Mõned tsistaadid raamatust:

"Kui platvormid seksi ära keelavad, kaotame väärtusliku võimaluse suhestuda seksuaalselt mitmekülgse auditooriumiga ja vaielda vastu meedias, aga ka sotsiaalmeedias nii levinud normatiivsele ja heteroseksikale seksi kujutamisele. Ent niisama tugevasti nagu platvormid suruvad seksi välja, suruvad inimesed seda sinna tagasi."
(lk 84)

"Enamikul neist, kellega oma alternatiivkontot jagan, on samuti kinnised alternatiivkontod. Üldiselt on privaatkonto imetore. Inimesed on seal olnud uskumatult armsad ja toetavad juba aastaid, igasugu tõusude ja mõõnade jooksul. Ma ei jaga seal mitte ainult oma alastipilte, vaid ka oma elu intiimseimaid üksikasju. Nad on mind moraalselt toetanud töökaotuse, lahkuminekute ja vaimse tervise probleemide ajal."
(ühe sotsiaalmeedia kasutaja tsitaat, lk 134)

"Seksi sotsiaalmeedias ja sotsiaalmeediaga ümbritseb hulk väärarusaamu, sest teema asub seksi, avaliku elu ja tehnoloogiaga ajalooliselt kaasnenud hirmude kattumiskohas. Ühiskondlike muutuste aegadel võrsub olemasolevatest hirmudest sageli moraalipaanika. Moraalipaanika tööriistadeks on häbi ja häbistamine, mis on tõhus viis inimeste käitumist ohjata, sest seab ohtu meie sotsiaalsed suhted. Seejuures kasutatakse näiteks sekstimispaanika puhul poiste ja tüdrukute peal erinevaid häbistamismooduseid."
(lk 167)

Goodreads 5/5("it was amazing")
Profile Image for Nderitu  Pius .
215 reviews13 followers
May 18, 2021
irst off this is an engaging book. You will find out the minds of people here and why social media and sex in this day and age seem inseparable.
I find this book however written from a secularist point of view. Rather than giving man a perspective of what social media can do to halt perversion, this book rather allows for "safe spaces" for sexual perversion. Case in point, would you want pedophiles to congregate in a singular place and express their twisted fantasies and not want social media companies to shut that down?
Consider. I am compelled to write a response paper on this book on this touchy subject. I might begin as soon as now if I could.
376 reviews13 followers
December 29, 2021
Ma ei ole kunagi mõelnud seksist ja sotsiaalmeediast nende kattuvusaladel. Ma olin siiralt üllatunud, kui palju uut see teos mulle avas. Teose algusest oli minul, kes ma varasemalt eriti sotsiaalteaduslike tekstidega kokku puutunud ei ole, veidi raske läbi närida, ent hilisem oli seda väärt. Eriti suureks väärtuseks on reaalsete inimeste isiklikud kommentaarid, miks ja kuidas nad sotsiaalmeediat ja selle seksuaalset sisu loovad, jagavad ja kasutavad ning kuidas selline tegevus võib täitsa tekitada kogukonnatunnet ja suurendada empaatiat ja kehapositiivsust. Lisaks pani mind mõtlema üldiselt sotsiaalmeediatele ja kuidas see raskendab erinevatele auditooriumitele end erinevalt presenteerimast (eriti Facebook). Mõnusalt mõtlemapanev, piisavalt teaduslik, aga ka piisavalt emotsioonirikas ja kindlat seisukohta võttevö
Displaying 1 - 3 of 3 reviews

Can't find what you're looking for?

Get help and learn more about the design.